18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cicha noc, deszczowa noc

Jaka będzie pogoda na Wigilię 2022? Przykre zaskoczenie

19.12.2022  19:27
Jaka będzie pogoda na święta 2022?
Jaka będzie pogoda na święta 2022? Fot: Screen windy.com

Tomasz Wasilewski z TVN Meteo nie ma złudzeń – o białych świętach możemy zapomnieć. Będzie dość chłodno, ale nie zimno, i deszczowo, czyli najgorzej, jak może być.

Jak podaje tvnmeteo.pl, obecnie nad Polską jest mroźny wyż, który jednak zmierza już nad Ukrainę. To sprawia, że usunięta zostanie blokada, która powstrzymywała przed przybyciem do Polski ciepłego frontu. Przez to ciepłe i wilgotne masy powietrza ruszą w głąb Europy i przyniosą odwilż.

Dziś, w poniedziałek 19 grudnia, wciąż trzyma mróz, lecz już jutro przyjdzie ocieplenie i może być nawet 6 stopni Celsjusza. Jak „źle”, tj. ciepło i nie-biało, będzie jednak w Wigilię?

Pogoda na Wigilię 2022

Na południu w Wigilię świąt Bożego Narodzenia może być nawet 10 stopni Celsjusza na plusie. To znaczy, że o białych świętach jak z dawnych lat i reklam Coca-Coli można zapomnieć. Wszystko przez, jak pisze NaTemat.pl, silny wyż Kaspar, który rozciągnie się nad Europą.

Pogoda w Polsce jest kształtowana przez rozległy i silny wyż Kaspar, który rozciąga się nad Europą od wybrzeży Afryki Północnej po Zatokę Fińską. Nad naszym krajem jeszcze zalega zimne powietrze pochodzenia arktycznego, jednak nie oznacza to, że utrzyma ono mróz i śnieg. We wtorek 20 grudnia nastąpi przełom, temperatura będzie coraz wyższa, a jeśli będziemy mogli liczyć na opady, będą to opady deszczu

- czytamy na stronie portalu NaTemat.pl.

Święta, święta i po świętach – jaka pogoda?

Zgodnie z prognozą Tomasza Wasilewskiego, po świętach znów będzie chłodniej, a ciepłe powietrze pozostanie jeszcze trochę tylko na zachodzie kraju. W innych częściach Polski będzie już ponownie mróz. Na wschodzie może być nawet minus cztery stopnie Celsjusza.

Czy to frywolny Bóg pogrywa sobie z nami w kulki? Przecież jakby pogoda była odwrotna – w święta zimno i śnieg, a poza tym ciepełko, to wszystkim żyłoby się lepiej. Zresztą cieplej ma być znowu na samym końcu roku – na zachodzie może być nawet plus pięć stopni. No cóż, kijem Wisły nie cofniesz.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także