18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prognoza pogody

Europa zmienia się w piekło. A to dopiero rozgrzewka

Wojciech Kozicki
26.06.2019  21:18
Nadchodzi ochłodzenie... a później piekło!
Nadchodzi ochłodzenie... a później piekło! Fot: Value Stock Images/East News

Prognoza pogody w Polsce ostatnio przypomina wiadomości meteo z piekła. Wysoka temperatura nie daje żyć, a nad Europę nadciągają kolejne fale gorącego powietrza. Najgorsze dopiero nadejdzie!

Pogoda w Polsce wraca do normy, w czwartek wreszcie czeka nas ochłodzenie. Temperatura spadnie o ok. 10 stopni Celsjusza. Spodziewane jest też zachmurzenie, a w wielu regionach spadnie deszcz. IMGW wydał jednak ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla północy Polski – miejcie się na baczności, nadchodzą burze z gradem.

Trąby powietrzne w Polsce

Radiozet.pl ostrzega, że mogą tworzyć się superkomórki burzowe i możliwe są nawet trąby powietrzne. Na Pomorzu Zachodnim i na Pomorzu może wiać z prędkością 90 kilometrów na godzinę.

Upały w Europie

Europejskie kraje takie jak Francja mają mniej szczęścia. Tam dopiero piekielne upały się rozkręcają. Media podają, że temperatura ma tam sięgnąć nawet 45 stopni Celsjusza. Rolnicy mogą stracić swoje uprawy, a pszczelarze alarmują, że pszczoły w tak wysokiej temperaturze zginą.

Do Polski upały wrócą już w niedzielę. IMGW podaje, że żar będzie lał się z bezchmurnego nieba, a temperatura wyniesie sporo ponad 30 stopni Celsjusza. Zapowiadają się kolejne rekordy gorąca?

Przeczytaj więcej
Komentarze