18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brrr czy mmm?

Kiedy pierwszy śnieg? „Bomba” z Rosji zmierza nad Polskę

10.11.2022  13:16
Kiedy pierwszy śnieg w Polsce w 2022 roku?
Kiedy pierwszy śnieg w Polsce w 2022 roku? Fot: Wojciech Wrzesień/Shutterstock

Już wkrótce do Polski może dotrzeć pierwszy przymrozek. Według synoptyków, z Rosji nadchodzi już „bomba chłodu”. Kiedy pierwszy śnieg?

Jak możemy przeczytać na portalu gazeta.pl, w Rosji trwa już wielka ofensywa zimy, a 70 proc. kraju pokryte jest tym dziwnym białym puchem, tj. śniegiem. Na Syberii temperatury spadają nawet do -40 stopni Celsjusza, a fala mrozu przenosi się coraz to dalej na zachód. W końcu dotrze do Polski, nie ma przebacz. Z dobrych wieści - już za niedługo dowiemy się, kto jest lepszy w przewidywaniu pogody, meteorologowie czy Krzysztof Jackowski.

Do Polski zmierza arktyczne powietrze z Syberii

Najzimniej jest, jak na razie, na wschodzie Rosji, lecz już w przyszłym tygodniu „bomba zimna” ruszy w stronę Europy. Więc choć teraz termometry wskazują temperaturę wyższą, niż zwykle o tej porze roku, możemy spodziewać się, że od połowy listopada będzie już coraz chłodniej. Wówczas silny mróz pojawi się już na Białorusi i w zachodniej Ukrainie.

(…) atak zimy możliwy będzie już także w europejskiej części Rosji oraz na terenach bliżej naszego kraju

- podają synoptycy z fanipogody.pl.

Kiedy pierwszy śnieg w Polsce?

Będzie zimniej, ale na prawdziwą, srogą zimę będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Fani pogody ze strony fanipogody.pl piszą, że pojawią się nocami mrozy, ale nie można jeszcze mówić o poważnym ataku zimy.

Możliwy jest jednak pierwszy śnieg jeszcze w listopadzie, prawdopodobnie na wschodzie Polski.

Wówczas do środkowej Europy, w tym do Polski antycyklon skieruje chłodniejsze powietrze. Przymrozki staną się wówczas bardziej powszechne i coraz częstsze, szczególnie na ranem

- czytamy na portalu dobrapogoda24.pl

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje