18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żegnaj, lato!

Koniec upałów. "Uderzenie fali chłodu"

Wojciech Kozicki
21.08.2023  16:10
Koniec upałów. IMGW: fala chłodu, pogoda w weekend zaskoczy
Koniec upałów. IMGW: fala chłodu, pogoda w weekend zaskoczy Fot: Rafal JABLONSKI/East News

Jak długo potrwają upały w Polsce? Koniec lata nadciąga! Długoterminowa prognoza pogody przewiduje, że do Polski nadciąga ochłodzenie, a synoptycy IMGW prognozują „uderzenie fali chłodu”.

W poniedziałek (21.08) na terenie kilku województw nadal obowiązują ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed upałem i burzami z gradem. Nie ma co się jednak przyzwyczajać do polskich tropików. Upały w Polsce nie potrwają już zbyt długo, a już za kilka dni temperatura gwałtownie spadnie.

Pogoda w Polsce. W weekend ochłodzenie i burze

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, z każdym kolejnym dniem pogoda w Polsce będzie się pogarszać, a w najbliższy weekend temperatura może spaść do nawet 17 stopni Celsjusza . W nocy na południu kraju słupki rtęci spadną do 9 stopni.

Już w piątek do Polski dotrze chłodny front atmosferyczny, a wraz z nim deszcz i burze. Front przez weekend będzie przemieszczał się ku centrum Polski. Spodziewane są także silne porywy wiatru oraz znaczące zachmurzenie.

Upały odpuszczą we wtorek (22.08) i termometry pokażą maksymalnie od 20-23 stopni nad morzem, około 27 w centrum, do 29 na południu Polski. Lokalne burze możliwe są jedynie na krańcach południowych Polski. Przelotny deszcz może pojawiać się również na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie- podaje Radio ZET.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje