18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

będzie diabelsko

Piekło w Polsce. Koszmarne upały i nawałnice

29.07.2019  08:03
Piekło w Polsce. Koszmarne upały i nawałnice
Piekło w Polsce. Koszmarne upały i nawałnice Fot: Shutterstock

Poniedziałek nie będzie szczególnie przyjemny. Tydzień zaczyna się koszmarnymi upałami w całej Polsce. Towarzyszyć im będą gwałtowne burze.

Jest lato, więc musi być gorąco. A w poniedziałek będzie wręcz jak w piekle. Temperatury na zachodzie Polski sięgnąć mogą nawet 34-35 stopni! W najchłodniejszych rejonach - nad morzem - 30.

I tak w całym kraju od 30 do 34-35 stopni, przy tym przejściowe zachmurzenia i przesuwające się już kolejny dzień przez cały kraj burze. Te mogą ostro dać nam się we znaki.

Padać będzie dziś niemal wszędzie. Wszędzie pojawić się też może grad. Na szczęście wiatr nie powinien w czasie burz smagać aż tak mocno, jak w ostatnich dniach, choć też będzie silny - w porywach do 60 km/h.

Ostrzeżenia IMGW

Po raz kolejny Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla prawie całego kraju przed burzami i upałami. Alerty nie obowiązują jedynie na północy województwa zachodniopomorskiego.

Przeczytaj więcej
Komentarze