18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lato w natarciu

Kumulacja upałów! Piekielne temperatury staną się faktem

29.08.2019  07:50
Kumulacja upałów! Piekielne temperatury staną się faktem
Kumulacja upałów! Piekielne temperatury staną się faktem Fot: Flickr

Czwartek ma szansę stać się najcieplejszym dniem tego gorącego tygodnia. Osoby, które źle znoszą upały, zdecydowanie się z tego nie ucieszą, ale dziś próżno gdziekolwiek szukać ochłody.

Upały wróciły do Polski z ogromną siłą. Dzisiejszy dzień ma szansę stać się tym, który w tym tygodniu pobije rekord ciepła. W takich okolicznościach pamiętajcie o piciu dużych ilości wody, to szczególnie istotne.

Kumulacja upałów

Zachmurzenie dzisiejszego dnia będzie duże i umiarkowane, jednak wcale nie przyniesie nam to ochłody. W ogromnej części kraju temperatury sięgną lub przekroczą 30 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na Podhalu, Suwalszczyźnie i częściowo nad morzem - ok. 27 stopni Celsjusza - na pozostałym obszarze Polski 32 stopnie Celsjusza będą niemalże normą.

Powieje wiatr słaby i umiarkowany - jedynie w czasie gwałtownych burz, które mogą się zdarzyć przy tak wysokich temperaturach - osiągnie prędkość w porywach do 90 km/h. 

Cieszcie się mądrze tą pogodą i jeśli jesteście w okolicach Wisły na odcinku Warszawa-Gdańsk, to unikajcie kąpieli! Katastrofa związana ze ściekami może nie mieć litości.

Przeczytaj więcej
Komentarze