18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda w natarciu

Lato nas zgniecie. Zaczyna się piekło

25.07.2019  18:36
Lato nas zgniecie. Zaczyna się piekło
Lato nas zgniecie. Zaczyna się piekło Fot: Kuba Jurkowski/REPORTER

Niedługo z rozrzewnieniem wszyscy będziemy wspominać lipcowe chłody. Upał i gwałtowne burze, które nadchodzą, dosłownie nas zmiażdżą. Będzie niebezpiecznie.

Chociaż na pogodę w lipcu wszyscy narzekali, niedługo zatęsknimy za przyjemnym, letnim chłodem. Znów otwierają się wrota piekieł - już niedługo skwar będzie nieodłączną częścią naszych dni.

Nadchodzi pogodowe piekło

Do Polski dotarł wyż Yvonne, który odpowiedzialny jest za to, że w części Europy temperatura sięga nawet 40 stopni Celsjusza. Nas też nie oszczędzi. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej  już wydał alerty pierwszego stopnia dla pięciu województw.

Ostrzeżenia powędrowały do województw lubuskiego, dolnośląskiego oraz częściowo wielkopolskiego, opolskiego, a także zachodniopomorskiego. Ponieważ taka pogoda jest nieprzewidywalna, mogą również wystąpić nagłe, niebezpieczne burze z porywistym wiatrem. Nie tylko deszcz i pioruny, ale również grad może przypaść nam w udziale. 

Burzowo będzie głównie na wschodzie kraju, dla odmiany na zachodzie można spodziewać się po prostu upałów i bardzo suchego powietrza. Warunki biometeorologiczne będą przez to bardzo niekorzystne. 

Myślicie, że ta aura kiedykolwiek się ogarnie?

Przeczytaj więcej
Komentarze