18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zima w lecie

Pogoda oszalała. W Europie zrobiło się biało

Wojciech Kozicki
04.07.2019  13:58
Pogoda w Europie szaleje - Słowenia w lipcu wygląda jak w zimie
Pogoda w Europie szaleje - Słowenia w lipcu wygląda jak w zimie Fot: Twitter.com

W Europie panują mordercze i rekordowe upały, w Polsce jeszcze kilka dni temu żar lał się z nieba, a wysoka temperatura nie dawała żyć. Niespodziewanie w jednym z europejskich krajów zrobiło się biało.

Prognoza pogody w Europie ostatnio przypomina wiadomości meteo z piekła. Groził nam nawet grad morderca, a w Niemczech i Francji temperatura miała nawet przekroczyć 45 stopni Celsjusza. Gdy już wydawało się, że na Starym Kontynencie otwierają się wrota piekieł, w Słowenii zrobiło się biało.

Najnowsze zdjęcia ze Słowenii są zaskakujące – jest tam biało jak w zimie. To jednak nie śnieg, a efekt intensywnego gradobicia. W Mozirje ulice pokryła 3-centrymetrowa warstwa lodu. Svet24.si podaje, że gradobicie wywołało spore szkody, m.in. zniszczyło plony w regionie.

Co ciekawe, meteorolodzy ostrzegają, że w najbliższych dniach w tym kraju termometry pokażą sporo nad 30 kresek. Upały mają utrzymać się przynajmniej do końca lipca.

Przeczytaj więcej
Komentarze