18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jeny, ale hica!

Nadchodzi GORĄCE powietrze! Za kilka dni zatęsknimy za zimą

10.02.2023  09:33
Pogoda na weekend i przyszły tydzień
Pogoda na weekend i przyszły tydzień Fot: Studio Romantic/Shutterstock

W ten weekend pogodę zdominuje niż z frontami atmosferycznymi, który przyniesie opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Pojawi się również silny i porywisty wiatr. Natomiast już od poniedziałku nastąpi ocieplenie – nawet do 11 stopni Celsjusza.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podzielił się swoją prognozą na najbliższe dni. Dziś w piątek 10 lutego pogoda będzie pochmurna, jedynie na południu będą przejaśnienia. Miejscami pojawią się opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a nad morzem i na zachodzie deszczu. W dzień temperatura wyniesie od minus 2 stopni Celsjusza na południu, przez 2 stopnie na plusie w centrum, po aż 6 stopni na zachodzie Polski.

Pogoda na weekend

W sobotę 11 lutego wystąpią opady śniegu i deszczu ze śniegiem na wschodzie i w centrum kraju. Marznący deszcz pojawi się natomiast na Mazowszu i Lubelszczyźnie. W dzień uświadczymy temperatury powietrza o wysokości 1 stopnia na południowym wschodzie i w obszarze Karpat. Nawet do 8 stopni będzie na zachodzie i na wybrzeżu Polski.

W niedzielę pojawią się słabe opady deszczu na północy, głównie nad morzem, a w górach spadnie śnieg. Na wschodzie będzie najzimniej i temperatura wyniesie 0 stopni, na północnym-zachodzie może być za to aż do 9 stopni Celsjusza.

Ocieplenie przyjdzie od poniedziałku. Temperatura wyniesie od 3 stopni na południowym wschodzie do 9 stopni na zachodzie. Wystąpią jednak opady deszczu lub mżawka, a niebo będzie pochmurne. Taka pogoda utrzymywać się będzie przez przyszły tydzień do czwartku – będzie jednak coraz mniej opadów i chmur. W dzień temperatura będzie wahać się pomiędzy 3-5 stopni na wschodzie i 8-9 stopni na zachodzie, przy czym w czwartek temperatura dojdzie tam nawet do 11 stopni Celsjusza.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także