18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Biała zima

Nadciągają ŚNIEŻYCE. Idzie zimowe załamanie pogody

24.11.2022  15:37
Zimowe załamanie pogody w Polsce
Zimowe załamanie pogody w Polsce Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Śnieżyce to sceneria jak z bajki, ale mają one też swoje minusy, które utrudniają ludziom życie. W najbliższym czasie w Polsce powalczymy nieco z pogodą.

Pogoda w kraju bywa bardzo kapryśna, a w przejściowych okresach jesienno-zimowych nie raz i nie dwa potrafi dać nam w kość. Tym razem po raz kolejny się o tym przekonamy z całą mocą.

Do Polski zmierza front atmosferyczny, który nieźle zamiesza w naszej pogodowej sytuacji. Przyniesie on aurę, z jaką niedawno się mierzyliśmy. Będzie padać śnieg, miejscami dość intensywnie.

Śnieg i mróz znowu wkroczą do Polski

Jakby tego było mało to będzie też mróz, ale niezbyt silny. Mimo wszystko, po tak długim czasie z plusowymi temperaturami, może być to dla wszystkich swego rodzaju szokiem! Warto uważać, by nie złapać w tym momencie przykrego przeziębienia.

Śnieg mocno popada w czwartek. Aż 15-20 centymetrów śniegu przybędzie w górach.

Później współpraca wschodniego niżu i północnego wyżu zaowocuje wciąż nisko zalegającymi chmurami, opadami śniegu, śniegu z deszczem i mżawki oraz chłodem, jednak bez wielkiego mrozu 

- informuje meteorolog Arleta Unton-Pyziołek.

Gotowi na zimowe szaleństwa?

Czytaj także