18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uważajcie na siebie!

Niszczycielskie burze suną przez Polskę

08.06.2019  17:51
Niszczycielskie burze suną przez Polskę
Niszczycielskie burze suną przez Polskę Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Możemy cieszyć się pięknym, gorącym latem. Niestety, ma ono swoje wady - należą do nich chociażby gwałtowne, groźne burze. IMGW wydało ostrzeżenia dla aż 11 województw. 

Lato nas rozpieszcza. Jest pięknie, słonecznie i gorąco. Taka aura posiada jednak pewne wady, a mianowicie - są to burze. Upalna pogoda niesie za sobą zagrożenia w postaci gwałtownych i niespodziewanych oberwań chmury.

Gwałtowne burze

IMGW wydało ostrzeżenia dla 11 województw. Niemal w całym kraju zagrzmi i przelotnie popada. Właśnie przez Polskę przechodzi front, który niesie ze sobą porywisty wiatr do 80 km/h i gwałtowne burze z opadami deszczu i gradu. 

Wychodząc z domu lepiej być przygotowanym na to, że nagle może nas złapać ulewa. Parasolka pod ręką to zdecydowanie dobry pomysł. 

Na ten moment IMGW wydało żółte alerty dla województwa: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, małopolskiego, łódzkiego, lubelskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego i śląskiego.  

Alerty mogą jeszcze zyskać wyższy stopień, oznaczający większe zagrożenie. Sytuacja zmienia się dynamicznie. 

Przeczytaj więcej
Komentarze