18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uwaga, niebezpieczna środa!

Piekielne temperatury to początek. Gotujcie się na nawałnice!

28.08.2019  12:33
Piekielne temperatury to początek. Gotujcie się na nawałnice!
Piekielne temperatury to początek. Gotujcie się na nawałnice! Fot: Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej kolejny dzień z rzędu wydał ostrzeżenia przed wysokimi temperaturami i niebezpiecznymi burzami dla niemal całej Polski.

Lato zbliża się ku końcowi, uczniowie za chwilę wrócą do szkół, a w Polsce... piekło. Nie mówimy tu o przerażonych dzieciakach i nauce, ale o pogodzie. Ta bowiem w końcówce sierpnia mocno szaleje.

Ostrzeżenia IMGW

Żar dosłownie leje się z nieba, powietrze stoi w miejscu, nie ma czym oddychać, a na popołudnie, wieczór i noc zapowiadane są burze. I to nie byle jakie.

IMGW wydał dziś ostrzeżenia dla wszystkich województw, w większości są to alerty podwyższonego, drugiego stopnia. Tylko część powiatów województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego nie została nimi objęta.

Ostrzeżenia IMGW

W środę termometry pokazać mogą na zachodzie kraju nawet 32 stopnie, na wschodzie od 27 w Suwałkach, przez 30 w Przemyślu, po 31 w Lublinie.

Pogoda w środę

Uwaga burze

Upałom po południu towarzyszyć będą niebezpieczne burze. To, jak groźne zjawiska mogą dziś nawiedzić Polskę, mieliśmy okazję obserwować już wczoraj. Między innymi przez Wielkopolskę przeszła niszczycielska nawałnica.

Niebezpieczeństwo z nieba czyha na nas i dzisiaj, również głównie na południu, zachodzie i północnym-zachodzie Polski. Burze pojawią się po południu i wieczorem też w centrum i na południowym-wschodzie. Właściwie tylko Podlasiu synoptycy (jak na razie) zwiastują spokój.

Burze

Dzisiejsze burze mogą mocno dać się nam we znaki. Towarzyszył im będzie silny, porywisty wiatr nawet do 90 km/h oraz grad do 3 cm. Niestety, na północy kraju zjawiska te mogą się jeszcze nasilić, wiatr wiał będzie nawet do 100 km/h a gradowe kule mogą mieć średnicę nawet 5 cm.

To nie koniec, bo w nocy burze objąć mogą już całą Polskę. Najsilniejsze wyładowania czekają mieszkańców północy kraju, najsłabsze - wschodnich.

Burze
Alert RCB
Przeczytaj więcej
Komentarze