18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostrzeżenia IMGW dla kilku województw! Uważajcie na drogach, może być naprawdę ślisko

Redakcja
18.01.2019  08:38
pogoda piątek ostrzeżenia IMGW lód na drogach
pogoda piątek ostrzeżenia IMGW lód na drogach Fot: Wikipedia

W piątek IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne dla części województw. We znaki dadzą się oblodzone drogi i wylewające zbiorniki wodne.

Niebezpiecznie może dziś być na całym wybrzeżu, gdzie silny wiatr spowodować może nagły przyrost poziomu wody w zbiornikach. Możliwe także oblodzenie dróg. Przed tym zjawiskiem IMGW ostrzega już nie tylko pomorze, ale też województwa lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, a także małopolskie, śląskie, świętokrzyskie i podkarpackie.

Pogoda w piątek. Raczej ciepło, ale wietrznie

W piątek w całym kraju wiatr umiarkowany i silny, na wschodzie w porywach nawet do 65 km/h, w rejonach górskich do 80km/h. Miejscami wiatr przyniesie dziś zawieje i zamiecie śnieżne.

Dziś może też trochę popadać. Śnieg pojawi się głównie w górach i na północnym wschodzie, spadnie też na Pomorzu Wschodnim. W pozostałych miejscach możliwe przelotne opady śniegu, a na wybrzeżu deszczu ze śniegiem.  

Temperatury przeważnie powyżej zera. Na minusie będzie w ciągu dnia tylko na południowym zachodzie -1 stopień i wysoko w górach - w Zakopanem -3 stopnie.

W całym pasie północnym 1 stopień, podobnie na Śląsku, w Małopolsce, Wielkopolsce, w lubuskim, łódzkim i świętokrzyskim. W centrum i na wschodzie 2 stopnie Celsjusza.

Przeczytaj więcej
Komentarze