18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostrzeżenia III stopnia dla dwóch województw! Niebezpiecznie też w innych regionach

Redakcja
15.01.2019  08:36
ostrzeżenia imgw zawieje zamiecie wiatr podtopienia
ostrzeżenia imgw zawieje zamiecie wiatr podtopienia Fot: LUKASZ SOLSKI/East News

We wtorek IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne III stopnia dla województw wielkopolskiego i dolnośląskiego. Możliwe wyłania rzek i podtopienia.

Topniejący śnieg, opady i silny wiatr sprawiają, że może być dziś naprawdę niebezpiecznie. IMGW wydał ostrzeżenia przed podtopieniami dla kilku województw.

Ostrzeżenia hydrologiczne dla części województw. Możliwe podtopienia

W województwach wielkopolskim i dolnośląskim niebezpieczeństwo jest największe - tam obowiązują dziś ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia. Wszystko przez poziom rzek, który w tej chwili jest już w kilku przypadkach przekroczony, a wody ciągle przybywa. Silny wiatr tylko utrudnia sprawę - pod jego wpływem woda przekroczyć może dopuszczalny poziom także w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i łódzkim.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW. Silny wiatr i zamiecie śnieżne

Przekroczony poziom wód w zbiornikach, to nie jedyne niebezpieczeństwo, jakie przynieść nam może wtorkowa pogoda. IMGW ostrzega dziś także przed intensywnymi opadami śniegu i silnym wiatrem, które w połączeniu powodować mogą zawieje i zamiecie śnieżne. 

Szczególnie niebezpiecznie będzie w południowych częściach województw śląskiego i małopolskiego - tu, w związku z opadami śniegu i możliwością zamieci śnieżnych wydano ostrzeżenia II stopnia.

Ostrzeżenia I stopnia obowiązują w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim - tu możliwe są zawieje i zamiecie, oraz województwach dolnośląskim, lubuskim i pomorskim - tu wystąpi bardzo silny wiatr o prędkości od 35km/h do 50 km/h w porywach nawet do 70/90 km/h.

Opady w całej Polsce. Na wschodzie śnieg, na zachodzie deszcz

Dziś w całym kraju możemy spodziewać się opadów śniegu, na zachodzie o północy przechodzących w deszcz ze śniegiem i deszcz. Na północnym wschodzie kraju opadom towarzyszyć może mocno ograniczona widoczność.

Temperatury we wtorek od -3 w Zakopanem, przez -1 na wschodzie kraju, o w pasie centralnym, 1 na Śląsku, w Toruniu i Bydgoszczy oraz Gdańsku, po 2-3 na zachodzie i nawet 5 na północnym wschodzie.

Przeczytaj więcej
Komentarze