18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

IMGW ostrzega: Będzie naprawdę zimno! Temperatury nawet do -17 stopni

Redakcja
23.01.2019  15:47
ostrzeżenia IMGW mróz
ostrzeżenia IMGW mróz Fot: Pixinio

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed bardzo silnym mrozem. Niebezpiecznie w trzech polskich województwach.

W środę w całej Polsce temperatury nie przekraczają 0 stopni Celsjusza, a w niektórych regionach jest naprawdę zimno i niebezpiecznie. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla trzech różnych województw.

Grubo poniżej zera, bo aż do -17 stopni Celsjusza, będzie dziś we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, w prawie całym województwie podlaskim (poza powiatem siemiatyckim) i powiatach tatrzańskim i nowotarskim w województwie małopolskim.

Najzimniej jest i będzie w górach. W ciągu dnia termometry pokazać mają od -10 stopni, w nocy od -15 do -17 stopni!

Na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach tylko nieco cieplej. Tam już teraz temperatura spada do -10 stopni. W nocy termometry pokażą od -12 do -15 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia. Co to znaczy?

Ostrzeżenia wydane dziś przez IMGW to pierwszy z trzech, najniższy stopień ostrzeżeń. Pojawienie się ich oznacza możliwość wystąpienia zjawisk meteorologicznych, które mogą być niebezpieczne dla mienia, zdrowia i życia ludzi.

Jak podaje IMGW "prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne". Możliwe są także związane z pogodą utrudnienia na drogach. 

Przeczytaj więcej
Komentarze