18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda z koszmaru

Ostrzeżenia IMGW. Gwałtowne burze mogą stanowić zagrożenie

06.08.2019  07:22
Ostrzeżenia IMGW. Gwałtowne burze mogą stanowić zagrożenie
Ostrzeżenia IMGW. Gwałtowne burze mogą stanowić zagrożenie Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Sierpień nie jest dla nas szczególnie łaskawym pod kątem pogodowym miesiącem. Dziś IMGW ostrzega przed gwałtownymi, niebezpiecznymi burzami.

Dziś praktycznie w całym kraju możemy spodziewać się opadów deszczu. Co więcej, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla aż 8 województw.

Zachowajcie ostrożność

Szczególnie uważać na siebie muszą osoby przebywające w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim i łódzkim. W regionach tych spanie ok. 15 mm deszczu oraz pojawi się wiatr, w porywach wiejący z prędkością 70 km/h. Co więcej, możliwe są lokalne opady gradu.

W reszcie kraju nieco pogodniej, chociaż nie możemy dziś liczyć na radosne słońce. Termometry pokażą od 24 stopni Celsjusza w województwach pomorskim i podlaskim do 28 stopni Celsjusza w województwach dolnośląskim i opolskim. W innych regionach kraju możemy liczyć na ok. 26 stopni Celsjusza. 

Wszyscy czekamy na konkretne rozpogodzenia. 

Przeczytaj więcej
Komentarze