18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda jak w piekle

Ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia! 32 st. C i burza z gradem

21.08.2023  09:27
Ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia
Ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia Fot: Dark Moon Pictures/Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla wszystkich powiatów województwa małopolskiego.

Zgodnie z komunikatem IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje w poniedziałek od godz. 12 do godz. 20. W tym czasie prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk określono na 80 proc. Dla Krakowa i większej części województwa małopolskiego, z wyłączeniem powiatów na południu regionu, wciąż obowiązuje także ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia w sprawie upałów.
Ostrzeżenie obowiązuje do poniedziałku do godz. 20. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30°C do 32°C., a temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C.

Ostrzeżenia IMGW dla Małopolski! Alarm pierwszego i drugiego stopnia

Poza alarmami w Małopolsce, w całym kraju należy spodziewać się upałem. Wyjątkiem jest jedynie obszar nadmorski, gdzie temperatura spadnie nawet do 20 st. Celsjusza.

Wiatr słaby i umiarkowany będzie głównie na wybrzeżu, natomiast na południu i południowym-wschodzie należy spodziewać się burz, zachmurzenia i opadów przy zarazem bardzo wysokiej temperaturze.

Burze wystąpić mogą w Karpatach i spadnie nawet do 20 mm deszczu, a porywy wiatru osiągnąć mogą 50 km/h. W kotlinach sudeckich mogą natomiast wystąpić mgły.

Jeśli myślicie o poniedziałkowej wycieczce na Wawel, polecamy ubrać się w nieprzemakalną odzież oraz wsadzenie kamieni do kieszeni, żeby nie porwał nas wiatr. Alternatywnie – przeniesienie odwiedzin na inny termin.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje