18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dzieci cieszą się bardziej od zwierząt

PADA ŚNIEG! Pogoda oszalała, ATAK ZIMY! [WIDEO]

Wojciech Kozicki
11.07.2023  21:25
W Afryce spadł śnieg. Zima w w Republice Południowej Afryki
W Afryce spadł śnieg. Zima w w Republice Południowej Afryki Fot: Twitter/FRANCE 24 English

Prognoza pogody tego nie przewidziała. Meteorologiczny zwrot akcji jak w filmie sensacyjnym. Spadł śnieg w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki... i to pierwszy raz od ponad dekady! Hodowcy obawiają się o bydło, a rolnicy o plony.

Pogoda w Afryce dostała meteo szajby. W Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Mieszkańcy tego regionu nie doświadczali tego zjawiska przez ponad 10 lat. Media społecznościowe zalała fala zdjęć i nagrań wideo przedstawiający padający śnieg.

W Afryce spadł śnieg. Zima w w Republice Południowej Afryki

Media przypominają, że śnieg w Johannesburgu padał ostatni raz w 2012 roku, a poprzednio w 2007 i 1996 roku. Chociaż dzieci wydają się zachwycone, niektóre zobaczyły śnieg pierwszy raz w życiu, to opady oraz niskie temperatury stanowią poważny problem dla rolników i hodowców bydła. Służby zastanawiają się, czy nie zamknąć dróg z powodu ataku zimy.

Podczas gdy na półkuli północnej występują letnie upały, na południu trwa zima. Mimo to, bajkowa, biała sceneria rzadko występuje w Johannesburgu- podaje rmf24.pl.

Meteorolodzy wyjaśniają, że śnieg w Republice Południowej Afryki pojawił się przez gwałtowny wzrost wilgotności i niskie temperatury.

W RPA śnieg pojawił się w weekend - najpierw w leżących wyżej terenach Prowincji Przylądkowej Zachodniej oraz Północnej. Następnie chłodna aura dotarła do Prowincji Przylądkowej Wschodniej- podaje Interia.pl.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

Śnieg i atak zimy w Afryce [WIDEO]

logo Tu się dzieje