18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rozsadzi termometry

Piekielny żar falami wylewa się na Polskę. Ostrzeżenia płyną zewsząd

26.06.2019  09:59
Piekielny żar falami wylewa się na Polskę. Ostrzeżenia płyną zewsząd
Piekielny żar falami wylewa się na Polskę. Ostrzeżenia płyną zewsząd Fot: Flickr

Dzisiejszy dzień przejdzie wszelkie nasze oczekiwania, jeśli chodzi o upał. Można powiedzieć, że temperatura dosłownie rozsadzi termometry. 

Na całą Polskę wylewa się falami piekielny żar. Powietrze rozgrzane jest do tego stopnia, że czujemy się, jakbyśmy nie mieli czym oddychać. Nic więc dziwnego, że zewsząd spływają do nas ostrzeżenia przed narastającym upałem. 

Piekielny żar leje się z nieba

W całym kraju będzie dziś niewyobrażalny skwar. Do tego w Polsce jest praktycznie zerowe zachmurzenie, co tylko sprzyja jeszcze większemu nagrzewaniu się powierzchni. Najgorzej będzie oczywiście w miastach, gdzie betonowe przestrzenie stworzą piekielną pułapkę.

Temperatura osiągnie zawrotne wartości od 30 stopni Celsjusza do 38 stopni Celsjusza! Nie możemy liczyć także na ochłodę ze strony wiatru - praktycznie go bowiem nie będzie.

Chłodniej będzie jedynie na wybrzeżu i w górach - tam spodziewać możemy się 27 stopni Celsjusza. W przypadku tak wysokich temperatur w reszcie kraju, wydaje się, że taki wynik to wręcz przyjemny chłodek. 

IMGW wydało ostrzeżenia 2. stopnia dla 13 województw. 

W sieci pojawiają się również porady, jak właściwie przetrwać upały.

Fala upałów panuje nie tylko w Polsce, ale również w Europie - podobna sytuacja jest we Francji, w Czechach i Niemczech. Miejmy nadzieję, że prognozy mówiące o tym, iż jutro już będzie chłodniej - okażą się prawdziwe!

Czytaj także
Przeczytaj więcej