18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niebezpieczne burze

Cyklon Dawid w Polsce. Alerty IMGW

Wojciech Kozicki
23.05.2023  09:25
Pogoda 23 maja. Cyklon Dawid w Polsce. Alerty IMGW
Pogoda 23 maja. Cyklon Dawid w Polsce. Alerty IMGW Fot: UIG Nature Environment/East News/Wild Horizons

Prognoza pogody w Polsce. We wtorek 23 maja cyklon Dawid przyniesie niebezpieczne warunki pogodowe, w tym burze z gradem. Obowiązują żółte alerty IMGW i prawdopodobnie zostaną wysłane alerty RCB.

Cyklon Dawid w Polsce. Pogoda we wtorek 23 maja, szczególnie na zachodzie i południu kraju, ulegnie znacznemu pogorszeniu. Spodziewane są intensywne burze z opadami gradu.

Cyklon Dawid w Polsce. We wtorek pogorszenie pogody

Jak podaje Radio ZET, w trakcie burz może spaść od 10 do 20 mm deszczu, a na obszarach podgórskich do 35 mm. Temperatura we wtorek będzie wynosiła 18-25 stopni Celsjusza. Nieco zimniej będzie na wybrzeżu i w kotlinach sudeckich: 16 do 18 stopni. 

Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże a miejscami będzie padał przelotny deszcz. Na zachodzie i południu możliwe są burze z opadami gradu. W trakcie burz może też spaść od 10 do 20 mm deszczu, a na obszarach podgórskich do 35 mm.

- informuje Radio ZET.

Burze z gradem będą stanowiły zagrożenie pogodowe. IMGW wydał żółte alerty obejmujące części województw: lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego. Porywy wiatru osiągną prędkość do 60 km/h.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

 

Czytaj także