18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zima stulecia?

Potworne mrozy w Polsce. Wyż Erik znad Rosji!

Wojciech Kozicki
28.11.2022  16:02
Zima w Polsce. IMGW zapowiada syberyjskie mrozy z Rosji
Zima w Polsce. IMGW zapowiada syberyjskie mrozy z Rosji Fot: Beata Zawrzel/REPORTER/East News

Prognoza pogody w Polsce na grudzień i złe wiadomości. Początek grudnia przyniesie arktyczne mrozy i wyjątkowo niskie temperatury. Wyż Erik znad Rosji sprawi, że m.in. na Podlasiu temperatura spadnie do -20 stopni Celsjusza!

Długoterminowe prognozy pogody dla Polski nie nastrajają optymistycznie. Synoptycy ostrzegają, że na początku grudnia czeka nas intensywne ochłodzenie. Wyż Erik zapewni nam całodobowe mrozy przy niewielkich opadach śniegu oraz śniegu z deszczem. Czeka nas też marznąca mżawka. IMGW ostrzega, że chodniki i ulice będą bardzo śliskie, a gołoledź może zagrażać życiu i zdrowiu.

Grudzień i pogoda w Polsce. Rosyjska temperatura, syberyjski mróz

Zgodnie z prognozami IMGW, ochłodzenie zacznie się już za kilka dni, jednak już teraz należy przygotować się na nocne i poranne mgły ograniczające widoczność do 200 metrów. Mrozy uderzą prawdopodobnie drugiego grudnia i zaczną obejmować coraz większe terytorium Polski. Temperatury ujemne będą przesuwać się z północnego wschodu w głąb kraju. Wirtualna Polska doprecyzowuje, że dodatnie temperatury w ciągu dnia najdłużej utrzymają się nad morzem, na krańcach zachodnich i południowych kraju.

Według dzisiejszych prognoz na początku grudnia na wschodzie kraju, tam gdzie dotrze wyż Eric, może być nawet od -12 do -14 st. - ostrzegł synoptyk. Walijewski wyjaśnił, że modele długoterminowe pokazują, że pod koniec pierwszej dekady miesiąca w ciągu dnia będzie nawet do -12 st. W nocy - nawet około -20 st., ale tylko na Podlasiu – ostrzega rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski w rozmowie z portalem tvp.info.

logo Tu się dzieje