18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

IMGW ostrzega: przyszła zima, miejscami bardzo niebezpieczna!

Redakcja
10.01.2019  08:26
pogoda czwartek mróz i oblodzenia
pogoda czwartek mróz i oblodzenia Fot: Shutterstock

W czwartek biało i mroźnie. IMGW ostrzega przed oblodzeniami na drogach i sporym spadkiem temperatur. Na wschodzie nawet -11 stopni Celsjusza.

Czwartek zapowiada się iście zimowo, przynajmniej dla wschodniej części Polski. Temperatury spadną w ciągu dnia nawet do -11 stopni, będzie też prószyć.

Najzimniej na północnym wschodzie - w Suwałkach i Białymstoku do -10, -11 stopni Celsjusza. W Lublinie, Rzeszowie, Przemyślu -5, -6 stopni. Od centrum ciepłej. W Warszawie i Kielcach jeszcze -5, w Łodzi już tylko -2, w Toruniu -1. Na Śląsku i w Małopolsce -2 stopnie.

Na zachodzie kraju znacznie ciepłej. W Poznaniu i Wrocławiu 1 stopień, w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze 2. Na wybrzeżu od 0 w Gdańsku, przez 2 w Koszalinie, do 3 w Szczecinie.

W całym kraju niebo będzie dziś zachmurzone, możemy też spodziewać się opadów śniegu. tylko na Pomorzu wraz ze śniegiem spadnie także deszcz.

Wiatr w całym kraju słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty. Silniej powieje też w górach - tam możliwe zawieje i zamiecie.

Ostrzeżenia IMGW dla części województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenia pierwszego stopnia dla kilku województw. Silne oblodzenie wystąpi w województwach łódzkim, opolskim, dolnośląskim i wschodniej części wielkopolskiego.

Niebezpiecznie też w województwie podlaskim - tam zagrażać mogą nam silne mrozy - w dzień do -11 stopni, w nocy nawet do -20!

Przeczytaj więcej
Komentarze