18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

W czwartek powieje chłodem. Będzie wietrznie i mroźnie. Czy to powrót zimy?

Redakcja
03.01.2019  08:40
pogoda na czwartek
pogoda na czwartek Fot: Eastnews

Czwartek będzie pochmurny i miejscami bardzo wietrzny. Z nieba spadnie dziś jedynie śnieg, który na południu kraju, w połączeniu z wiatrem, przynieść może zawieje i zamiecie.

W czwartek całą Polskę przywita delikatny powrót zimy. Temperatury spadną poniżej zera, sypnie też śniegiem. Niestety, piękny, zimowy dzień zepsuje silny, mroźny północny i północno-zachodni wiatr.

Najzimniej będzie dziś oczywiście w rejonach górskich (w Zakopanem nawet -8 stopni) i na północnym wschodzie - w Suwałkach i Białymstoku do -5 stopni. Nieco cieplej w Lublinie i Katowicach -4 stopnie stopnie Celsjusza. W Warszawie, Kielcach, Łodzi, Poznaniu, a także Krakowie, Rzeszowie, i Olsztynie do -3 stopni poniżej zera. Najcieplej na pomorzu - do -1 stopnia, na zachodzie i południowym zachodzie do -2.

W całym kraju możliwe przelotne opady śniegu. Najwięcej spadnie go w Sudetach i Karpatach, jednak mieszkańcy pozostałych części Polski również mogą liczyć na odrobinę białego puchu. W Małopolsce i na Górnym Śląsku spodziewane są z kolei burze.
W czwartek we znaki da nam się wiatr. Najsilniej zawieje w Karpatach - w porywach do 90 km/h, w rejonach Zatoki Gdańskiej - do 85 km/h, na Warmii i wybrzeżu wschodnim do 70 km/h. Nieco łagodniej powieje na pozostałej części wybrzeża - od 35 do 50 km/h w porywach do 55km/h. W pozostałej części kraju wiatr umiarkowany. 

Przeczytaj więcej
Komentarze