18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostrzeżenia IMGW

Nadciąga pogodokalipsa. W Polsce rozpęta się piekło

19.06.2019  21:53
Pogodowa apokalipsa w długi weekend - piekło zacznie się już w Boże Ciało
Pogodowa apokalipsa w długi weekend - piekło zacznie się już w Boże Ciało Fot: Science Source/East News/Kent Wood

Jeśli macie zaplanowany urlop na nadchodzący długi weekend, pogoda w Polsce może pokrzyżować wam plany. Szykujcie się na deszcz, burze i ostrzeżenia IMGW. Rośnie ryzyko pojawienia się trąb powietrznych.

Prognoza pogody na długi weekend to niemal same złe wiadomości. Od 20 czerwca w całej Polsce rozszaleją się burze i sypnie grad. „Pogodokalipsa” zacznie się w Boże Ciało. IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla niemal połowy Polski. Temperatura będzie prawie wszędzie wynosiła ponad 30 stopni Celsjusza. Piątek również zapowiada się niebezpiecznie i burzowo.

Pogoda na weekend - burze i ochłodzenie

Pogoda w sobotę nieco się uspokoi. Jak podaje IMGW, burzowo będzie jedynie na południowym wschodzie kraju. W całej Polsce będzie jednak pochmurnie. Nastąpi też ochłodzenie, a temperatura spadnie do ok. 20 stopni Celsjusza.

Ekstremalne upały - w Polsce otworzą się wrota piekieł!

Niedziela będzie jeszcze chłodniejsza. W Jeleniej Górze termometry pokażą 16 kresek. W Opolu, Warszawie, Zakopanem i Suwałkach temperatura nie przekroczy 19 stopni Celsjusza. To jednak cisza przed burzą, bo wkrótce w Polsce zapanują upały jakich nie było od 200 lat! Temperatura może przekroczyć nawet 40 stopni Celsjusza.

Zobacz także
Przeczytaj więcej
Komentarze