18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostrzeżenia IMGW

Pogoda oszaleje. "Możliwe zagrożenie zdrowia i życia"

Redakcja
08.03.2019  11:15
Prognoza pogody na piątek. 8 marca (Dzień Kobiet) to nie dla wszystkich wiosna. Pojawiły się alerty pogodowe od IMGW dla wielu województw - deszcz i silny wiatr
Prognoza pogody na piątek. 8 marca (Dzień Kobiet) to nie dla wszystkich wiosna. Pojawiły się alerty pogodowe od IMGW dla wielu województw - deszcz i silny wiatr Fot: Kuba Jurkowski/REPORTER/East News

8 marca, czyli Dzień Kobiet, zapowiada się wyjątkowo wietrznie. IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla kilkunastu województw. Silny wiatr może stanowić poważne zagrożenie.

Prognoza pogody na piątek to dobre wiadomości dla mieszkańców południowej Polski. Mogą cieszyć się słońcem, a temperatura będzie wynosić kilkanaście stopni Celsjusza.

Pogoda nad morzem

Spędzacie dzisiaj urlop nad polskim morzem? Na północy Polski pogoda da wam popalić. Spodziewane są opady deszczu i bardzo silny wiatr. Na Pomorzu może wiać z prędkością nawet 90 kilometrów na godzinę. Temperatura wyniesie maksymalnie ok. 10 stopni Celsjusza.

IMGW - ostrzeżenia meteorologiczne

IGMW wydał alerty meteorologiczne pierwszego stopnia dla większości województw. Obowiązują do późnych godzin popołudniowych, a w niektórych regionach nawet do północy. W województwie pomorskim obowiązują alerty drugiego stopnia

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych – brzmi ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia dla województwa pomorskiego. (IMGW-PIB)

Polska - ostrzeżenia IMGW
Polska - ostrzeżenia IMGW Fot: IMGW-PIB
Przeczytaj więcej
Komentarze