18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda na majówkę

Powrót zimy. W ten weekend spadnie śnieg

04.05.2019  12:38
Pogoda na 4 i 5 maj - w weekend powrót zimy
Pogoda na 4 i 5 maj - w weekend powrót zimy Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Prognoza pogody na majówkę – w weekend na urlopie prawdopodobnie czekają was niemiłe niespodzianki. IMGW wydał już ostrzeżenia meteorologiczne dla kilku województw. Może nawet spaść śnieg.

Prognoza pogody na weekend majowy to raczej złe wiadomości. Przewidywany jest spory spadek temperatury. W sobotę mogą pojawić się przymrozki, a województwach wielkopolskim, lubuskim i zachodniopomorskim termometry pokażą ok. 4 stopnie Celsjusza. Co gorsza, w tych regionach obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia, spodziewane są wiatr oraz silne opady deszczu.

W sobotę w nocy temperatura może spaść poniżej zera. W Niedzielę w Zakopanem w dzień wyniesie 2 stopnie.

Powrót zimy w maju

Chociaż mamy początek maja, to pogoda może zrobić się zimowa. Jak ostrzega IMGW, w województwie dolnośląskim (powiaty kłodzki, wałbrzyski, kamiennogórski, jeleniogórski, lwówecki) i w zachodniej części województwa małopolskiego przewidywane są intensywne opady śniegu. Prawdopodobieństwo wynosi 80 procent.

W województwie pomorskim w sobotę i niedzielę wystąpią przymrozki. Co więcej, niemal w całym kraju będzie deszczowo i pochmurnie.

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia.

Zobacz także
Przeczytaj więcej
Komentarze