18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Fatalny początek weekendu

Pogoda na piątek. Burze i grad w Polsce

16.05.2019  20:59
Prognoza pogody na piątek 17 maja - burze, deszcz i wiatr
Prognoza pogody na piątek 17 maja - burze, deszcz i wiatr Fot: JACEK TRUBLAJEWICZ/REPORTER/East News

Pogoda w piątek nadal się nie poprawi. Jak na razie nie pojawiły się jeszcze ostrzeżenie meteorologiczne od IMGW, ale miejscami może zrobić się niebezpiecznie.

W piątek 17 maja pogoda będzie uprzykrzać życie Polaków. IMGW zapowiada zachmurzenie niemal w całym kraju. Spodziewane są też intensywne opady deszczu, a na wschodzie kraju pojawią się burze. Lokalnie może taką sypnąć grad. Wiatr może wiać z prędkością 70 kilometrów na godzinę.

Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm na Pomorzu i Kujawach, 15 mm na zachodzie, 20 mm w centrum i na południowym wschodzie i do 35 mm na północnym wschodzie kraju – informuje IMGW.

Temperatura w piątek - początek lata?

Na szczęście w piątek przyjdzie ocieplenie, a w wielu miejscach termometry pokażą ponad 20 stopni Celsjusza. Ten stan utrzyma się także w weekend. Niestety, prognozy pogody na sobotę i niedzielę przewidują więcej burz w kraju. Zapowiada się deszczowy weekend.

Zobacz także
pogoda na piątek
Przeczytaj więcej
Komentarze