18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda w piątek

Ciągle pada! Piątek dalej niebezpieczny dla części Polski

23.05.2019  21:59
Ciągle pada! Piątek dalej niebezpieczny dla części Polski
Ciągle pada! Piątek dalej niebezpieczny dla części Polski Fot: Shutterstock

W piątek mieszkańcy północnego wschodu polski dalej będą musieli mierzyć się z intensywnymi opadami deszczu. W pozostałych regionach powoli pojawiać się będzie słońce.

Pogoda nie odpuszcza najbardziej zagrożonym powodzią regionom. Na Podkarpaciu i w Małopolsce nadal będzie lało. Możliwe są też burze z porywami wiatru do 65 km/h.

W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane i deszcz jedynie przelotny. Na zachodzie kraju dominować będzie z kolei słońce.

Temperatury w piątek do 22 stopni na zachodzie - w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. 21 stopni w Warszawie, Białymstoku, Olsztynie, Lublinie Poznaniu i Szczecinie. 20 kresek na plusie na termometrach w Bydgoszczy, Wrocławiu, Rzeszowie, Przemyślu, Gdańsku i Suwałkach.

W pozostałych regionach 18-19 stopni. Niechlubnym wyjątkiem będzie Zakopane, gdzie termometry pokażą jedynie 10 stopni Celsjusza i Kraków - 15 stopni.

Alert powodziowy

IMGW podtrzymuje ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia przed powodziami. Obowiązują one w województwach podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim i śląskim.

Dla województwa opolskiego wydano ostrzeżenie drugiego stopnia.

Przeczytaj więcej
Komentarze