18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda na piątek. Dziś zamarzniecie. Nawet jeśli mieszkacie na zachodzie

Redakcja
11.01.2019  08:31
pogoda piątek mróz oblodzenie
pogoda piątek mróz oblodzenie Fot: Shutterstock

W piątek mróz już nie tylko w centrum i na wschodzie, ale w całym kraju. Będzie też biało. IMGW wydało ostrzeżenia przez mrozem i marznącymi opadami

Piątek zapowiada się naprawdę mroźno, nie zapomnijcie więc, by ciepło się ubrać. Z rana na północnym wschodzie nawet -17 stopni. Na wschodzie i w centrum -10, na południowym wschodzie i w Małopolsce -8. W łódzkim -7, na Śląsku -5. Zimno też na zachodzie i wybrzeżu, od -3, do -1 stopnia.

W ciągu dnia nieco ciepłej, ale też mroźno. Najcieplej na wybrzeżu - w Szczecinie i Koszalinie nawet 3-4 stopnie. W Gdańsku, na zachodzie i południowym zachodzie 1. Im dalej na wschód, tym zimniej. Poznań i Wrocław 0, Bydgoszcz, Toruń i Olsztyn -1. -2 w Łodzi, -3 w Opolu.

Mróz mocniej da się we znaki w centrum, Małopolsce, Śląsku i na wschodzie. W Warszawie -3, w Katowicach i Krakowie -4. w Rzeszowie i Lublinie już -6, w Przemyślu i Zakopanem -8. Stosunkowo "ciepło" na południowym wschodzie. W Białymstoku i Suwałkach "tylko" -5 stopni.

Opady śniegu i marznące opady. IMGW ostrzega

W piątek sporo problemów przynieść mogą opady. Na północy, północnym  zachodzie i zachodzie spadnie deszcze ze śniegiem i marznący deszcz, który spowodować może gołoledź. W tych rejonach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców przed niebezpiecznym oblodzeniem.

W pozostałych regionach przejściowo padał będzie śnieg. Najwięcej pojawi się go dziś na Podlasiu.

W całym kraju wiatr raczej słaby i umiarkowany, miejscami porywisty. Silniej powieje jedynie na wybrzeżu - tam osiągnie prędkość nawet 65 km/h.

Przeczytaj więcej
Komentarze