18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda na 14 czerwca

Potworny upał i burze z gradem. Piątek nas nie oszczędzi

13.06.2019  21:48
Pogoda na piątek. Upały i burze z gradem
Pogoda na piątek. Upały i burze z gradem Fot: Shutterstock

W piątek dalej bardzo gorąco i niebezpiecznie. Oprócz upału zagrażać nam będą intensywne burze z gradem i silnym wiatrem.

Żar leje się z nieba i nic nie zapowiada zmiany tego stanu. W piątek dalej będzie nieznośnie upalnie, nawet do 32 stopni Celsjusza.

Upały w piątek

Gorący dzień zapowiada się w całym niemal kraju. Termometry pokażą temperatury od 25 (Olsztyn i Zakopane), do ponad 30 stopni!

Najgoręcej w piątek będzie w południowo-wschodniej części Polski. W Rzeszowie i Przemyślu synoptycy prognozują nawet 32 stopnie Celsjusza. Odrobinę chłodniej na zachodzie i północnym-wschodzie - 25-29 stopni.

Orzeźwienie znajdą za to mieszkańcy wybrzeża - w Trójmieście zaledwie 22-24 stopnie Celsjusza!

Pogoda w piątek
Pogoda w piątek Fot: IMGW

Szukacie w tym wszystkim iskierki nadziei? Miejscami może się nieco chmurzyć, więc prażące słońce przynajmniej na chwilę przestanie nam dokuczać. Jest też ostrzeżenie - przez Polskę znowu przewinąć się mogą burze, w dodatku z gradem i porywistym (do 70 km/h) wiatrem. Niebezpieczne wyładowania atmosferyczne nawiedzą wschodnią część kraju - od Podlasia, przez Lubelszczyznę, po Podkarpacie. 

Przeczytaj więcej
Komentarze