18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda na 26 kwietnia

Skwar w kwietniu? To możliwe! To będzie parny i burzowy piątek

25.04.2019  22:38
Pogoda w piątek? W dzień upał, wieczorem burze.
Pogoda w piątek? W dzień upał, wieczorem burze. Fot: Shutterstock

Jeśli czwartek uznaliście za gorący, spieszymy donieść, że w piątek temperatury będą jeszcze wyższe. Czeka nas prawdziwy wybuch lata w środku wiosny!

W całej Polsce w piątek zapomnimy o wiośnie - wybuchnie bowiem lato. I to z całą mocą, bo słupki rtęci poszybują ostro do góry!

Gorący piątek

Miejscami temperatury sięgać mogą nawet niemal 30 stopni! Najgoręcej będzie oczywiście na południowym zachodzie, najchłodniej w Zakopanem.

I tak 28 stopni (!) pokażą termometry w Katowicach, Opolu, Wrocławiu, Zielonej Górze i Poznaniu. 27. stopni Celsjusza mogą spodziewać się mieszkańcy Przemyśla, Rzeszowa, Krakowa, Kielc, Warszawy, Łodzi, Torunia, Gorzowa Wielkopolskiego, Bydgoszczy, Olsztyna i Szczecina.

Do 26 kresek powędrują słupki rtęci na termometrach w Białymstoku, Koszalinie, Lublinie i Jeleniej Górze. W Suwałkach 25 stopni, w Zakopanem 22.

IMGW ostrzega przed burzami

W ciągu dnia niebo będzie niemal bezchmurne, pod wieczór może się to jednak zmienić. Wtedy też pojawi się deszcz, a przez część Polski przejdą burze.
IMGW wydaje ostrzeżenia pierwszego stopnia dla zachodniej części kraju.

Przeczytaj więcej
Komentarze