18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda na poniedziałek

Znów będzie wiosennie

14.04.2019  17:42
Znów będzie ciepło i wiosennie
Znów będzie ciepło i wiosennie Fot: Flickr

Po chwilowym załamaniu pogodowym, możemy odetchnąć z ulgą. Wiosna wraca, ale nocami mogą się pojawić przymrozki. IMGW ostrzega.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla znacznej części kraju. Dotyczą one przymrozków, które mogą się jeszcze pojawić. Ale to już ostatnie oznaki zimy w najbliższych dniach. Temperatura będzie bowiem rosnąć, a słońce przestanie chować się za chmurami.

IMGW ostrzega przed mrozem

Lekki mróz, głównie nocą, może pojawić się w sporej części województw w naszym kraju. Alarm pierwszego stopnia związany z temperaturą poniżej zera wydano dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego,wielkopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W tych regionach możemy spodziewać się chłodnych nocy, podczas których temperatura spadnie lekko poniżej zera.

Poniedziałek pogodny

W ciągu dnia w poniedziałek będzie za to pogodnie i sucho. Nie przewiduje się opadów deszczu czy śniegu. Pojawi się częściowe zachmurzenie, które nieco przysłoni nam słońce. Możemy również poczuć lekki wiatr, który osiągnie prędkość maksymalną 9 metrów na sekundę.

Będzie cieplej

W poniedziałek również temperatura pozytywnie nas zaskoczy. W całym kraju od 8 do 12 stopni Celsjusza. Najzimniej będzie w Zakopanem. Tam jedynie 6 stopni. Na Suwalszczyźnie i Pomorzu termometry pokażą ok. 8 stopni. W pozostałych częściach kraju zobaczymy od 10 do 12 kresek. Najcieplej będzie na zachodzie, w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Wrocławiu i Szczecinie po 12 stopni.

Ciepło i słońce będzie nam towarzyszyło również w kolejnych dniach. Co więcej, temperatura powinna rosnąć, i jeszcze w tym tygodniu możemy spodziewać się kilkunastu stopni.

Przeczytaj więcej
Komentarze