18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prognoza pogody jak z piekła

Burze i grad morderca. Nadciąga pogodokalipsa

30.06.2019  16:01
Burze i grad w Polsce  - pogoda w poniedziałek będzie zabójcza
Burze i grad w Polsce - pogoda w poniedziałek będzie zabójcza Fot: Facebook.com/Southern NSW Storm Chasing

Cieszyliście się, że upały minęły i początek weekendu przyniósł ochłodzenie? Niestety, mamy złe wiadomości. Pogoda w Polsce znowu oszaleje i szykuje się prawdziwa pogodokalipsa.

Prognoza pogody na poniedziałek to przede wszystkim ostrzeżenia meteorologiczne od IMGW. Skończą się mordercze upały i wreszcie nie będzie parno jak w saunie, ale Polscy Łowcy Burz zapowiadają „wiatrowo-burzowo-gradowe incydenty”.

Burze z gradem w poniedziałek

W poniedziałek zrobi się chłodniej, ale przy okazji nadciągną też mordercze burze z gradem. Grzegorz Zawiślak z Polskich Łowców Burz i Polish Storm Chaser ostrzega w mediach społecznościowych, że „czeka nas głęboka, napędzona prądem strumieniowym wilgotna konwekcja”. 

Zdaniem Zawiślaka powstaną wyjątkowo niebezpieczne komórki burzowe. Towarzyszący im grad może mieć nawet 8 centrymetrów średnicy. WP.pl podaje, że będzie to „gigantyczny grad” i informuje, że grzmieć będzie od Kotliny Kłodzkiej przez Opolszczyznę i Śląsk, Małopolskę i Świętokrzyskie, Podkarpacie i Lubelszczyznę po południe Łódzkiego i Mazowsza.

Jak informuje IMGW.pl, w rejonach burz może wiać z prędkością nawet 90 kilometrów na godzinę. Portal fanipogody.pl podaje jednak, że w czasie burz będzie wiało z prędkością 110 kilometrów na godzinę. Spodziewane są także lokalne podtopienia.

Przeczytaj więcej
Komentarze