Szykuje się prawdziwie zimowy poniedziałek. Dawno nie było takich temperatur [POGODA]

Redakcja
07.01.2019  08:45
Pogoda poniedziałek
Pogoda poniedziałek Fot: PxHere

Poniedziałek 7. stycznia zapowiada się naprawdę zimowo i mroźnie. W niektórych regionach temperatura spadnie nawet do -15 stopni!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega dziś przed naprawdę silnymi mrozami i marznącymi opadami. Niebezpiecznie może być w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim oraz w rejonach górskich województw śląskiego i małopolskiego. W każdym z tych miejsc temperatura spadnie grubo poniżej zera!

Rano w części kraju temperatury nawet do -14/-15 stopni na Śląsku i w woj. łódzkim. W centrum,na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach do -11 stopni. Na południowym wschodzie do -8. Na zachodzie kraju od -2 do 0.

W ciągu dnia nieco cieplej. Na zachodzie i północnym zachodzie nawet do 4 stopni na plusie (Szczecin). Im dalej na wschód, tym zimniej. W Poznaniu i Gdańsku 1 stopień Celsjusza, w Bydgoszczy i Toruniu 0, Olsztynie -2, Łodzi i Warszawie -4, na północnym wschodzie i wschodzie do -7, na południowym wschodzie do -6.

Na wybrzeżu, Pomorzu i Warmii możliwe są dziś opady deszczu ze śniegiem, tam możliwa także gołoledź. W pozostałej części kraju spodziewane przelotne opady śniegu.

Przeczytaj więcej
Komentarze