18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powrót zimy

Wiatr znowu szaleje, będzie bardzo zimno

Emilia Waszczuk
11.03.2019  08:42
Pogoda w poniedziałek
Pogoda w poniedziałek Fot: Piotr Korczak/REPORTER/East News

W poniedziałek zimno i mokro, z nieba spadnie nawet śnieg. Co gorsza, nadal będzie wiało. IMGW wydaje ostrzeżenia drugiego stopnia.

Marzycie już o wiośnie? Przykro nam, jak na razie przegrywa bitwę z zimą. Królowa zimna znowu przejęła władanie i przyniosła nam poranne przymrozki, a w ciągu dnia niskie, kilkustopniowe temperatury i opady.

Termometry w poniedziałek pokażą maksymalnie 6 stopni Celsjusza na południu kraju - w Opolu, Wrocławiu i Katowicach. 5 stopni dziś w Krakowie, Rzeszowie, Przemyślu, Zielonej Górze, Szczecinie, Gdańsku, Warszawie, Kielcach i Lublinie.

4 kreski na plusie w Toruniu, Bydgoszczy, Koszalinie, Olsztynie, Białymstoku, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi. 3 w Jeleniej Górze i Suwałkach.W Zakopanem tylko 2 stopnie

Deszcz, śnieg i deszcz ze śniegiem w poniedziałek

Na wschodzie kraju w poniedziałek pojawią się opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Podobnie w terenach górskich i podgórskich. W pozostałych regionach przelotnie padać będzie deszcz i deszcz ze śniegiem.

W całej Polsce pochmurno, z niewielkimi, czasowymi przejaśnieniami.

Ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem

W poniedziałek nadal wietrznie. Wiatr silny i umiarkowany w całym kraju. Na południowym wschodzie dość niebezpiecznie. Tam IMGW wydaje ostrzeżenia II i II stopnia.

W województwie podkarpackim ostrzeżenia drugiego stopnia i wiatr wiejący z prędkością 35 do 60 km/h w porywach nawet do 90-115 km/h.

We wschodniej części województwa lubelskiego ostrzeżenia pierwszego stopnia i wiatr o prędkości 25-40 km/h w porywach do 85 kilometrów na godzinę.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze