18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

W poniedziałek znowu chłodniej i wietrznie. Na północy niebezpiecznie!

Redakcja
11.02.2019  08:30
pogoda poniedziałek wiatr ochłodzenie
pogoda poniedziałek wiatr ochłodzenie Fot: Shutterstock

Po ciepłym weekendzie czeka nas nieco chłodniejszy poniedziałek. Temperatury zaczną stopniowo spadać. Będzie też miejscami mocno wiało, a na północy kraju może być niebezpiecznie.

Zapowiadane wraz z nadejściem nowego tygodnia ochłodzenie, atakuje już od poniedziałku. Temperatury spadną, będzie też jeszcze bardziej wietrznie.

Wiatr dziś umiarkowany i silny, porywisty, nawet do 70 km/h. Najgorzej na wybrzeżu - do 80 km/h i w górach - w Sudetach do 85 km/h, w Tatrach powyżej 70 km/h. Tam spodziewać możemy się zawiei i zamieci śnieżnych.

Niebo dziś zachmurzone, z większymi przejaśnieniami. W całym kraju możliwe przelotne opady deszczu. Z biegiem dnia i powolnym spadkiem temperatur, padać będzie coraz mocniej i deszcz zamieni się w deszcz ze śniegiem, a w regionach podgórskich w śnieg.

Temperatury dziś jeszcze wszędzie powyżej zera. Najcieplej na południowym wschodzie. W Przemyślu do 7 stopni Celsjusza, w Lublinie, Rzeszowie i Krakowie 6. Podobnie w Warszawie.

5 stopni Celsjusza w Łodzi, Katowicach, Opolu, Olsztynie, Szczecinie, Gdańsku i Białymstoku. 4 stopnie w Suwałkach, Toruniu, Bydgoszczy, Poznaniu, Kielcach i Zielonej Górze.

3 stopnie Celsjusza w Jeleniej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Najzimniej w Zakopanem, tam tylko 1 stopień powyżej zera.

Ostrzeżenia IMGW. Niebezpieczne wiatr i woda

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne dla północnych regionów Polski.
We wszystkich powiatach nadmorskich obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed bardzo silnym wiatrem.

Ponadto w województwach warmińsko mazurskim i pomorskim obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia. W związku z topnieniem śniegu i prognozowanymi opadami, możliwy jest duży wzrost wody w rzekach uchodzących do Zalewu Wiślanego.

Przeczytaj więcej
Komentarze