18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda na środę

W środę pogodnie, ale chłodno

20.03.2019  07:17
W środę na przeważającym obszarze kraju będzie częściowe zachmurzenie
W środę na przeważającym obszarze kraju będzie częściowe zachmurzenie Fot: Flickr

Pogoda w środę zapowiada się przyjemnie. Słońce wyjrzy zza chmur, a lekki deszcz pojawi się jedynie na północy kraju. Wiatr też da nam od siebie odpocząć.

Po niedawnych wichurach i deszczach czeka nas dzień odpoczynku. W środę na zdecydowanie przeważającym obszarze kraju zachmurzenie nieco ustąpi i pojawi się więcej słońca. Chmury deszczowe pojawią się jedynie na północy kraju. Tam też warto zabrać ze sobą z domów parasolki.

temperatura w środę

Niestety, mimo że do pierwszego dnia kalendarzowej wiosny pozostał jedynie dzień, temperatura wciąż pozostanie bardziej zimowa. W środę termometry pokażą od 4 do 11 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na południu, w okolicach Zakopanego. Tam 4 stopnie. Natomiast w Szczecinie i Wrocławiu temperatury w ciągu dnia dojdzie do 11 stopni Celsjusza, i to będą najcieplejsze punkty na mapie. Niewiele chłodniej, bo 10 stopni, będzie w Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Zielonej Górze i Opolu. W pozostałej części kraju od 7 do 9 stopni Celsjusza.

Wiatr ustąpi

Jeśli chodzi o wiatr, w środę będzie on lekko odczuwalny, ale obejdzie się bez trzymania kapeluszy i czapek. Średnia prędkość wiatru wyniesie bowiem ok. 4-5 metrów na sekundę. Jedynie w Gdańsku może powiać trochę mocniej.

Przeczytaj więcej
Komentarze