18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabójcza prognoza pogody

Kulminacja piekła! Upały atakują Polskę

25.06.2019  23:34
Upały w Polsce - pogoda nadal będzie bezlitosna
Upały w Polsce - pogoda nadal będzie bezlitosna Fot: Value Stock Images/East News

Prognoza pogody na środę w Polsce przygotowana przez synoptyków i meteorologów Państwowej Służby Hydrologiczno-Meteorologicznej brzmi jak wiadomości meteo z Afryki! Niemal w całej Polsce obowiązują wciąż ostrzeżenie meteorologiczne od IMGW. Termometry oszaleją, będzie niebezpiecznie.

Pogoda w środę 26.06 to nadal mordercze upały i bezlitosne zwrotnikowe powietrze z południa. IMGW ostrzega, że temperatury mogą stanowić w środę zagrożenia dla życia i zdrowia. Mowa jest o „niebezpiecznych zjawiskach meteorologicznych”.  W wielu regionach kraju termometry pokażą sporo ponad 30 kresek. Maksymalna spodziewana temperatura wyniesie 36 stopni Celsjusza. Tvnmeteo.tvn24.pl pisze o „kulminacji nieznośnego upału”.

Ostro w Suwałkach

Szczególnie niebezpiecznie zrobi się w Suwałkach. Chociaż będzie tam chłodniej, to spodziewane są burze i gradobicie. Może wiać nawet z prędkością 80 kilometrów na godzinę. Spokojnie za to będzie na wschodzie i południu Polski, gdzie nie obowiązują alerty IMGW. Wystąpi też umiarkowane zachmurzenie.

Zapowiadano, że temperatura w Polsce osiągnie 40 stopni Celsjusza. Upiekło nam się, były to prognozy nietrafione. Takie upały czekają jednak mieszkańców Niemiec, Francji i krajów Beneluksu.

Przeczytaj więcej
Komentarze