18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda na weekend

Trochę słońca, trochę deszczu

05.04.2019  22:30
Pogoda w weekend będzie zmienna
Pogoda w weekend będzie zmienna Fot: Pixabay

Przed nami prawdziwie wiosenny weekend, który przyniesie pogodowy miks. Będzie ciepło, ale obok słońca może pojawić się także deszcz.

Od kilku dni wiosna zdominowała aurę w naszym kraju. Było ciepło i słonecznie. Tymczasem w weekend do tego dojdzie jeszcze deszcz i przelotne zachmurzenie.

Ciepła sobota i niedziela

Zarówno sobota jak i niedziela będą ciepłe. Temperatura osiągnie nawet kilkanaście stopni, ale nie pozwoli nam raczej na zrzucenie kurtek i zostawienie w domu szalików. W sobotę na najchłodniejszym punkcie na mapie Polski zobaczymy 11 stopni. Tyle przewidują prognozy w Zakopanem. Tymczasem w zdecydowanej większości kraju temperatura wahać się będzie od 14 stopni Celsjusza (Suwałki, Lublin, Katowice) do nawet 19-20 stopni (Szczecin, Poznań, Wrocław, Zielona Góra).

Jeśli chodzi o niedzielę, temperatura utrzyma się bardzo podobna jak w sobotę. Od 11 stopni w Suwałkach do 19 w Zielonej Górze. W przeważającej części kraju będzie to ok. 16-18 kresek.

Czasem słońce, czasem deszcz

Zarówno sobota jak i niedziela upłyną pod znakiem częściowego zachmurzenia. To oznacza, że nie nad wszystkimi głowami zobaczymy błękitne i czyste niebo. Prognozy pogody na sobotę przewidują przelotne zachmurzenie w całym kraju. Najmniej chmur możemy spodziewać się na północy Polski i nad morzem. Im bardziej na południe, tym więcej chmur.

W niedzielę niewiele się zmieni pod tym względem. Znów możemy spodziewać się częściowego zachmurzenia w całym kraju.

Może padać

Jeśli planowaliście weekendowy wyjazd za miasto i pierwsze w tym roku grillowanie - warto wyposażyć się przy tej okazji w parasole i kalosze. A to dlatego, że w weekend możemy spodziewać się także przelotnych opadów deszczu. Te wystąpią jednak na niewielkim obszarze i nie powinny być bardzo intensywne. W sobotę popadać może w południowej części kraju. Granicę deszczu wyznaczą Wrocław, Kielce i Rzeszów. Zmoczyć nas może także w Katowicach, Krakowie czy Zakopanem.

W niedzielę natomiast strefa opadów przemieści się z południa na wschodnią ścianę kraju. To oznacza, że deszczu spodziewać możemy się w Suwałkach, Białymstoku, Lublinie czy Przemyślu.

Przeczytaj więcej
Komentarze