18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jaka pogoda w weekend? Poczujemy wiosnę! Niestety, tylko przez chwilę

Redakcja
08.02.2019  12:45
pogoda weekend
pogoda weekend Fot: Wikipedia

Wszyscy zmęczeni zimą ucieszą się na tę wiadomość. W weekend czeka nas małe przebudzenie wiosny. Będzie ciepło i całkiem słonecznie!

Macie dość zimy? My trochę też. Niestety, na prawdziwą wiosnę musimy jeszcze trochę poczekać, ale jej przedsmak dostaniemy już w ten weekend! W sobotę temperatury mocno poszybują do góry, a na niebie pokaże się słońce.

Pogoda na sobotę. Pierwsze oznaki wiosny

W sobotę czeka nas trochę chmur i opadów. Niebo będzie przeważnie zachmurzone i poleje się z niego deszcz - zwłaszcza na północy i zachodzie kraju. Mimo to możemy liczyć też na słońce - najwięcej zaświeci go na południu kraju.

Dzień będzie przy tym całkiem ciepły. Najzimniej oczywiście w Suwałkach, gdzie termometry pokażą trzy stopnie na plusie. W pozostałych regionach cieplej. Od 4 stopni w Białymstoku, Olsztynie, Lublinie i Zakopanem, po nawet 9 w Zielonej Górze!

Średnio 5 kresek powyżej zera pokażą termometry w Gdańsku, Rzeszowie i Jeleniej Górze. 6 stopni Celsjusza w Warszawie, Kielcach Przemyślu, Katowicach, Opolu, Toruniu, Bydgoszczy i Koszalinie.

7 stopni w Krakowie i Wrocławiu, 8 stopni w Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie.

W sobotę może być też dość wietrznie. W całym kraju wiatr umiarkowany, nad morzem porywisty - do 65 km/h, w górach nawet do 70 km/h.

Pogoda w niedzielę. Będzie cieplutko!

W niedzielę będzie jeszcze cieplej, nawet 10 stopni Celsjusza na zachodzie kraju! Maksymalne temperatury w Zielonej Górze i Wrocławiu, tylko nieco chłodniej, bo 9 stopni, w Opolu i Krakowie.

8 stopni Celsjusza w niedzielę w Gorzowie, Poznaniu, Katowicach i Przemyślu. 7 stopni w Rzeszowie, Jeleniej Górze, Łodzi i Szczecinie.

W Koszalinie, Bydgoszczy, Toruniu, Warszawie, lublinie, Kielcach, i Zakopanem 6 stopni Celsjusza. W gdańsku 5, podobnie w Olsztynie i Białymstoku. Najchłodniej w Suwałkach - 3 stopnie na plusie.

W niedzielę czeka nas więcej słońca i mniej deszczu. Przelotnie popada na północy i zachodzie Polski. Najwięcej słońca pokaże się na południu.

Podobnie jak w sobotę, będzie wietrznie. W całym kraju wiatr umiarkowany i silny, miejscami porywisty. Nad morzem i w górach do 70 km/h.

Niestety, od poniedziałku znowu czeka nas ochłodzenie. Dlatego... skorzystajmy z ciepłego weekendu!

Przeczytaj więcej
Komentarze