18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

będzie groźnie

Pogoda w weekend. Na horyzoncie chwila orzeźwienia i niebezpieczne burze

14.06.2019  21:51
Pogoda w weekend
Pogoda w weekend Fot: Shutterstock

Weekend to kolejne upalne godziny i gwałtowne burze z piorunami, wichurami i gradem. Jest też promyk nadziei - wkrótce zrobi się nieco chłodniej.

Jeśli macie dość upałów, jest dla Was światełko w tunelu. Już od poniedziałku będzie odrobinę chłodniej - 24-26 stopni Celsjusza. Zanim to jednak nastąpi, musimy przeżyć weekend. A ten zapowiada się upalnie i niebezpiecznie.

Pogoda w sobotę

Sobota będzie mocno nieznośna. Termometry pokażą naprawdę wysokie temperatury, a z nieba poleje się deszcz, posypie grad i postrzelają pioruny.

Temperatury w całej niemal Polsce powyżej 30 stopni. W Opolu i Wrocławiu nawet 34-35 stopni! Odrobinę bardziej znośnie na północy - nad morzem, na Warmii i Mazurach 26-27 stopni.

Po południu i wieczorem przez Polskę przejdą burze, możliwe, że z gradem. W czasie wyładowań wiatr porywisty, nawet do 100 km/h!

3429070_000

Pogoda w niedzielę

W niedzielę nadal gorąco, choć od zachodu postępować będzie ochłodzenie. Polska podzieli się na pół - we wschodniej części czekają nas upały i burze. Na zachodzie lżejsze temperatury, lekkie zachmurzenie i raczej brak opadów.

W zachodniej połowie kraju temperatury od 24 do 26 stopni Celsjusza. Zimniej nad morzem - w Koszalinie tylko 20 stopni, w Gdańsku 23.

Cieplej na wschodzie - od 27 stopni w Suwałkach i Białymstoku, przez 29 Warszawie i Kielcach, po nawet 32 w Rzeszowie i Przemyślu.

Upałom na wschodzie kraju towarzyszyć będą burze z gradem i wiatrem w porywach do 90 km/h.

Przeczytaj więcej
Komentarze