18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Idzie upał

Wyż Pia nadciąga nad Polskę. Będzie jak w tropikach

30.05.2019  11:46
Wyż Pia nad Polską. Przyniesie upał
Wyż Pia nad Polską. Przyniesie upał Fot: Shutterstock

Znad Zatoki Biskajskiej nad Polskę nadciąga wyż Pia. Czeka nas pierwsze, prawdziwe uderzenie lata - będzie gorąco!

Macie dość deszczu i ciągłych wahań temperatur? Jeśli tak i jeżeli kochacie lato, mamy dobre wiadomości. Przełom maja i czerwca zapowiada się naprawdę gorąco!

Wyż Pia nad Polską

Nad Polskę nadciąga właśnie wyż Pia znad Zatoki Biskajskiej. Powoli zrobi się cieplej, a wyższe temperatury postępować będą od północnego zachodu Polski.

Po chłodnym czwartku przyjdzie nieco cieplejszy i dość słoneczny piątek, a później weekend jak z marzeń! W całym kraju będzie mnóstwo słońca (z ewentualnymi, niewielkimi burzami) i coraz goręcej!

Upał w weekend

Już w sobotę termometry pokażą nawet 25-26 stopni Celsjusza na zachodzie kraju. Ale wyż Pia swoim zasięgiem obejmie całą Polskę. Na wschodzie, choć nie tak gorąco jak na zachodzie - i tak będzie ciepło. W Rzeszowie - 22 stopnie, w Lublinie 23, w Białymstoku 24!.

Co z niedzielą? W niedzielę gorąco będzie już w calutkim kraju. Słupki rtęci na termometrach powędrują ostro w górę - nawet do 26-27 stopni Celsjusza.

Upałom towarzyszyć będzie oczywiście mnóstwo słońca i mało chmur i tylko przelotnie na południowym wschodzie pojawić się mogą deszcz i burze.

To jednak nie koniec, bo podobna pogoda, zdaniem synoptyków, utrzyma się przez kolejne dni. Po niedzieli ciągle słonecznie i gorąco, nawet do 30 stopni Celsjusza!

Przeczytaj więcej
Komentarze