18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda na Wielkanoc

To będą piękne święta! Nad Polską szaleje wyż Katharina

17.04.2019  16:48
Pogoda na Wielkanoc. To będą cieplutkie święta
Pogoda na Wielkanoc. To będą cieplutkie święta Fot: Piotr Mecik/East News

W Polsce w końcu zagościła wiosna i wszystko wskazuje na to, że święta w tym roku będą naprawdę ciepłe i piękne. Cały Wielki Tydzień i Wielkanoc zapowiadają się niemal bajecznie.

Wyż Katharina wkracza i szaleje nad Polską! Nie oznacza to jednak niczego złego. Dzięki niemu w końcu mamy w kraju prawdziwą wiosnę, a co więcej, stan ten utrzyma się przez kolejne dni - także w święta.

Cały Wielki Tydzień zapowiada się więc słonecznie i ciepło. Temperatury oscylować będą w granicach 15-20 stopni, ale nie wykluczone, że słupki rtęci powędrują jeszcze wyżej. Na zachodzie kraju temperatury dobić mogą nawet do 22 stopni!

Pogoda na triduum paschalne

W Wielki Czwartek na niebie pojawić się mogą chmury, jednak synoptycy zapewniają, że nie przyniosą one deszczu. Wyjątkiem może być jedynie południowo-wschodnia cześć Polski, choć i tam opady będą słabe i przelotne. Termometry pokażą od 15 stopni najdalej na południe, przez 17 na wschodzie po nawet 20 na zachodzie kraju.

Wielki Piątek dalej ciepły i zdecydowanie słoneczny. Niewielkie chmurki pojawią się czasem na niebie, ale słońce zdecydowanie je zdominuje. Nie powinno też padać, a temperatury będą nas rozpieszczać. Na południu - 15 stopni, na wschodzie 17-18 i coraz cieplej w stronę zachodnią, nawet do 22 stopni!

Wielka Sobota to delikatne ochłodzenie od 15 stopni na południu, przez 16 na wschodzie, po 18-19 na zachodzie kraju. Na wschodzie Polski może spaść deszcz. W całym kraju będzie  się też chmurzyć. Mogą pojawić się burze!

Pogoda na Wielkanoc

Jak wyglądała będzie Wielkanoc? Mina może nam nieco zrzednąć, bo Katharina (już od soboty) podda się działaniu niżu znad Morza Czarnego. Ten przyniesie ochłodzenie - choć naprawdę niewielkie - oraz lokalnie chmury i przelotne opady deszczu i burze.

W niedzielę wielkanocną pogoda będzie więc mieszana. Na niebie będzie dużo słońca, ale co raz zasłaniać nam je będą chmury. Warto też - przy okazji wizyt na dworze - pamiętać o parasolach, bo czekają nas przelotne opady deszczu.

Mimo lekkiego zepsucia pogody, będzie cieplutko. Najniższe temperatury odnotujemy na nad morzem i na północnym-wschodzie - około 14-15 stopni. W pozostałych miejscach od 16 na wschodzie, przez 17-18 w centrum, po nawet 20 stopni na zachodzie Polski.

Lany poniedziałek - jak na ten dzień przystało - zapowiada się mokry. Ale uwaga! Jeśli faktycznie chcemy zmoknąć, a nie mieszkamy na wschodzie Polski, musimy zaopatrzyć się w sikawki. Z nieba zbyt dużo deszczu tego dnia bowiem nie spadnie. Ba, według aktualnych prognoz synoptyków, w przeważającej części kraju nie powinno padać wcale, a z nieba lać się będzie jedynie słońce.

Najchłodniej w poniedziałek wielkanocny będzie w Zakopanem - około 13 stopni, w Suwałkach - 14. Na wschodzie kraju 15-16 stopni, a im dalej na zachód, tym cieplej, nawet do 19 stopni Celsjusza.

Przeczytaj więcej
Komentarze