18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda na Wielki Piątek

Słońce i wysokie temperatury

18.04.2019  22:09
Wielki Piątek będzie słoneczny i ciepły
Wielki Piątek będzie słoneczny i ciepły Fot: Wikipedia

W piątek będziemy mogli cieszyć się wiosną w najlepszej postaci. Będzie ciepło i słonecznie.

Wielki Piątek zapowiada się bardzo przyjemnie. Praktycznie w całym kraju prognozowane jest dużo słońca i wysokie temperatury. Temperatura przekroczy 20 stopni.

Ciepły Wielki Piątek

Przedświąteczną gorączkę spędzimy w bardzo przyjemnych okolicznościach przyrody. W całym kraju temperatura nie spadnie poniżej 13 stopni Celsjusza. To będzie najniższa wartość, jaką zobaczymy w piątek. Tyle wskażą termometry w Zakopanem. W pozostałej części kraju będzie tylko cieplej. W Krakowie i Katowicach prognozowane jest 17 stopni Celsjusza. Na największym obszarze Polski temperatura wahać się będzie między 18 a 20 stopniami. Ale to nie wszystko, bo może być jeszcze cieplej. W Opolu, Wrocławiu, Zielonej Górze i Poznaniu termometry wskażą nawet 21 kresek.

Słońce w całym kraju

W piątkowej aurze dominować też będzie słońce. To świecić będzie jasno nad naszymi głowami przez zdecydowaną część dnia. Momentami na niebie zobaczymy chmury, ale będą one jedynie niewielkim elementem piątkowej aury. W tej kwestii sytuacja wygląda podobnie w całym kraju. Nad Polską dominować będzie więc niebo bezchmurne.

Lekko powieje

Co prawda na piątek zapowiadany jest też wiatr, ale będzie to raczej przyjemny i ciepły wiosenny powiew, aniżeli zimny wiatr. Poczujemy go w całym kraju. Prędkość wiatru w piątek wyniesie ok. 4-5 metrów na sekundę.

Przeczytaj więcej
Komentarze