18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda na wtorek

Chłodniej, ale wciąż przyjemnie

Jacek Słowik
08.04.2019  22:28
Wiosna będzie z nami do środy
Wiosna będzie z nami do środy Fot: Wikipedia

Pogoda we wtorek wciąż pozostanie wiosenna, choć słupki na termometrach zejdą kilka kresek w dół. Niestety to zapowiedź ochłodzenia i pogorszenia pogody.

We wtorek będziemy mogli jeszcze cieszyć się wiosną, choć temperatura będzie niższa niż w poniedziałek. Również słońce częściej będzie chowało się za chmurami. A to niestety dopiero przedsmak tego, co czeka nas w kolejnych dniach.

Idzie ochłodzenie

Ochłodzenie nadchodzi do nas z północy, dlatego to mieszkańcy tego obszaru odczują jego skutki jako pierwsi. I będą one dostrzegalne już dziś. Na znacznym obszarze kraju temperatura we wtorek utrzyma się sporo powyżej 10 stopni Celsjusza. Jednak w okolicach Koszalina, Gdańska, Olsztyna czy Suwałk ochłodzenie będzie znaczne. W Trójmieście zobaczymy jedynie 4 kreski powyżej zera. W pozostałych miastach na północy kraju ok. 6-7 stopni. Tymczasem im bardziej na południe tym cieplej. W centralnej Polsce będzie ok. 9-10 stopni, w Warszawie termometry pokażą 11 kresek, zaś w Krakowie, Katowicach i Rzeszowie będzie nawet 15-16 stopni Celsjusza.

Będzie więcej chmur i wiatr

Również słońce zacznie się chować za chmurami i nie będzie go już tak dużo jak w poniedziałek. Na terenie całego kraju pojawi się częściowe zachmurzenie, które może nam przeszkodzić w cieszeniu się wiosennym słońcem.

Poczujemy też lekki wiatr, który w całym kraju osiągnie prędkość maksymalną ok. 4-5 metrów na sekundę.

Uwaga na deszcz

Według prognoz, we wtorek możemy też spodziewać się niewielkich opadów deszczu na północnym i południowym-wschodzie. Największe prawdopodobieństwo deszczu pojawia się w Przemyślu i Suwałkach. W pozostałej części kraju powinno się obejść bez opadów.

Wtorkowa aura jest niestety przedsmakiem tego, co czeka nas w kolejnych dniach. Od czwartku pogoda się popsuje, będzie zimno i deszczowo. Miejscami może nawet pojawić się śnieg z deszczem.

Przeczytaj więcej
Komentarze