18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda na wtorek. IMGW ostrzega: znowu będzie wiało, zrobi się nieprzyjemnie

Redakcja
08.01.2019  08:46
pogoda wtorek wiatr zawieje zamiecie
pogoda wtorek wiatr zawieje zamiecie Fot: Shutterstock

Silny wiatr, zawieje, opady deszczu, deszczu ze  śniegiem i śniegu i oblodzenia - to wszystko czeka nas we wtorek 8. stycznia. IMGW wydało ostrzeżenia pogodowe dla kilku województw.

We wtorek czeka nas stosunkowo ciepły (przynajmniej w porównaniu z poniedziałkiem) choć niekoniecznie przyjemny dzień. W całej Polsce możemy spodziewać się opadów, od śniegu, po marznący deszcz powodujący gołoledź.

Na Pomorzu i zachodzie kraju spadnie dziś deszcz, deszcz ze śniegiem pojawi się od Mazur, przez centrum, aż po Małopolskę i Śląsk. Tam początkowo z nieba sypnąć może też śniegiem, jednak z upływem dnia zamieniać się on będzie w deszcz, także marznący. Śnieg pokryje za to obszary na wschodzie kraju i w górach.

We wtorek temperatury znacznie wyższe niż w poniedziałek. Na Pomorzu zachodnim i zachodzie nawet 6 stopni Celsjusza. W Poznaniu, Koszalinie i Wrocławiu  5 stopni, w Toruniu, Opolu i Bydgoszczy 3, na Śląsku, i w Łodzi 3, w Olsztynie, Warszawie, Kielcach i Krakowie 0, a na obszarach wschodnich od -2 do -4 stopni.

Wiatr we wtorek umiarkowany i silny. Na pomorzu w porywach do 65 km/h a na zachodnim wybrzeżu nawet do 70 km/h. najmocniej powieje wysoko w Sudetach - do 100 km/h i Karpatach - do 90 km/h. Na wchodzie i południu kraju wiatr przynieść może zawieje i zamiecie śnieżne.

Przeczytaj więcej
Komentarze