18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostrzeżenia 1. i 2. stopnia dla części województw! Zima da nam się we znaki

Redakcja
09.01.2019  08:47
pogoda środa ostrzeżenia imgw
pogoda środa ostrzeżenia imgw Fot: wpafb

W środę zimowo i chłodno, choć nie wszędzie. Mróz tylko na wschodzie. W części województw możliwe opady śniegu - także intensywne - i oblodzenie.

IMGW wydało dziś ostrzeżenia dla części województw. Szczególnie niebezpiecznie będzie na Dolnym Śląsku, gdzie spodziewać się można intensywnych opadów śniegu.

Uważać powinni też mieszkańcy zachodnich części województw warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i małopolskiego, oraz wschodniej części województwa łódzkiego - tam wystąpić może bardzo duże oblodzenie. W województwach śląskim i małopolskim synoptycy ostrzegają przed  oblodzonymi drogami i intensywnymi opadami śniegu.

Temperatury w środę spadną poniżej zera jedynie we wschodniej części kraju. Najzimniej będzie na północnym wschodzie -5/-4 stopnie, na wschodzie -1, na południowym wschodzie -2. Od centrum coraz cieplej. W Warszawie, Kielcach i Łodzi - 0 stopni, w Małopolsce, Na Śląsku i w Wielkopolsce 1-3 stopnie Celsjusza. Na wybrzeżu 2-3 stopnie.

Na wschodzie kraju opady śniegu. Biało będzie też w górach i na Śląsku. W pozostałych rejonach spadnie deszcz i deszcz ze śniegiem. 

Wiatr umiarkowany i slaby, jedynie na wybrzeżu porywisty - do 65 km/h.

Przeczytaj więcej
Komentarze