18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda na wtorek. Bardzo silny wiatr w połowie kraju. IMGW wydaje ostrzeżenia

Redakcja
05.03.2019  08:25
burze silny wiatr
burze silny wiatr Fot: Flickr

We wtorek IMGW wydaje ostrzeżenia I i II stopnia przed silnym wiatrem dla ośmiu województw. Będzie chłodniej niż wczoraj i spadnie deszcz.

We wtorek Polska nadal znajduje się pod wpływem cyklonu Bennet, który przynosi nam niebezpieczną i nieprzyjemną pogodę. Temperatury nie przekroczą dziś raczej 10 stopni, a silny, zimny wiatr sprawi, że będzie jeszcze chłodniej.

Ostrzeżenia IMGW dla połowy Polski

We wtorek w Polsce dalej mocno wieje. IMGW wydaje ostrzeżenia I i II stopnia dla połowy kraju.

W powiatach nadmorskich województw zachodniopomorskiego i pomorskiego obowiązują ostrzeżenia wyższego, II stopnia. Tam wiatr wieje dziś z prędkością 45-55 km/h w porywach nawet do 110 km/h! Możliwe są też burze.

Ostrzeżenia I stopnia obowiązują dla pozostałych powiatów w województwach zachodniopomorskim i pomorskim, oraz dla województw lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i północnej połowy województwa mazowieckiego. Tu wiatr wieje z prędkością 20-40 km/h w porywach do 80-90km/h. We wszystkich tych miejscach także możliwe są burze.

Pogoda we wtorek. Chłodniej i deszczowo

We wtorek znowu trochę chłodniej. Najcieplej w ciągu dnia 10 stopni Celsjusza - w Przemyślu, Rzeszowie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. 9 stopni dziś w Lublinie, Opolu i Zielonej Górze.

8 stopni Celsjusza w Jeleniej Górze, Kielcach, Warszawie, Białymstoku i Szczecinie. 7 stopni w Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Toruniu, Bydgoszczy, Łodzi i Olsztynie. 6 kresek na plusie w Suwałkach, w Zakopanem 5.

Niebo będzie dziś przeważnie zachmurzone, ale pojawi się na nim także trochę słońca. W całej Polsce może padać deszcz, nad morzem dość silny.  W północnej połowie kraju możliwe nawet burze.

Przeczytaj więcej
Komentarze