18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skwar nie do zniesienia

Pogoda nas dziś zmiażdży. Upał nad upały

10.06.2019  21:15
Pogoda nas dziś zmiażdży. Upał nad upały
Pogoda nas dziś zmiażdży. Upał nad upały Fot: ROBERT STACHNIK/REPORTER

Dziś pogoda da się we znaki wszystkim, którzy nie przepadają za ciepłą aurą. Nadciąga upał nad upały - lepiej trzymajcie się cienia.

Dzisiejsza pogoda będzie nie do zniesienia dla wszystkich tych, którzy nie znoszą upałów. Temperatury znacznie przekroczą 30 stopni Celsjusza. Żar poleje się z nieba.

Bardzo niekorzystne warunki pogodowe

W całym kraju będzie bardzo ciepło i słonecznie. Czeka nas prawie bezchmurne niebo. W najbardziej rozgrzanych miejscach (m.in. w centrum kraju) termometry pokażą aż... 35 stopni Celsjusza! Ostrzeżenia przed upałami, jakie od dłuższego czasu wydaje IMGW - są wciąż aktualne. 

Możliwe są też gwałtowne burze i opady deszczu, jednakże w każdym przypadku będą one przelotne. 

W takiej temperaturze należy na siebie szczególnie uważać, bowiem bardzo łatwo o udar słoneczny lub po prostu odwodnienie organizmu. 

Złe wiadomości również dla wszystkich meteopatów - mimo pogody letniej i względnie ładnej, biomet będzie wyjątkowo niekorzystny. Wilgotność powietrza prawie w całym kraju wyniesie mniej niż 70 procent.  Starajmy się zatem rozsądnie dysponować naszymi siłami i nie przemęczać. 

Przeczytaj więcej
Komentarze