Pogoda w czwartek

Wiosna ruszy pełną parą

03.04.2019  22:39
Wiosna zadomowi się u nas na dobre
Wiosna zadomowi się u nas na dobre Fot: Wikipedia

Słońce i kilkanaście stopni ciepła. Tak zapowiada się pogoda w czwartek. Czyżby wiosna zawitała do nas na dobre?

Pogoda w czwartek przypomni nam o pięknej i ciepłej wiośnie. Jedynym minusem może okazać się wiatr, który nadal będzie nam towarzyszył.

Słonecznie, ale z umiarem

W czwartek, przez większość dnia będzie nam towarzyszyło słońce. Pojawi się jednak przelotne zachmurzenie, które może przeszkodzić nam w słonecznych kąpielach. Takie warunki utrzymają się przez większość dnia na terenie całego kraju.

Czwartek bardzo ciepły

Pozytywnym zaskoczeniem może okazać się temperatura. W czwartek spodziewać się możemy nawet kilkunastu stopni. W znacznej części kraju termometry wskażą od 13 do 17 stopni Celsjusza

Najzimniej będzie w Suwałkach, gdzie temperatura nie przekroczy 10 kresek. Z kolei w Krakowie możemy spodziewać się nawet 20 stopni. Bardzo ciepło będzie także w Szczecinie, Wrocławiu, Opolu, Katowicach i Zielonej Górze. Tam maksymalnie 19 stopni. Co więcej, według prognoz ciepło powinno utrzymać się przez kilka najbliższych dni. Jest więc szansa na pogodny i przyjemny weekend.

Nadal wietrznie

Przez cały dzień będzie nam też towarzyszył wiatr. Sytuacja w tej kwestii w całym kraju wygląda podobnie. Podmuchy wiatru osiągnął prędkość ok. 7 kilometrów na sekundę. Najmocniej powieje w Suwałkach, do 8 kilometrów na sekundę.  

Przeczytaj więcej
Komentarze